EMİROĞLU
ÇAPKINOĞLU

Spor

YERYÜZÜNDE İLK KEZ UYGULANAN ASANA TEKNİĞİ

Bedensel, zihinsel ve ruhsal dengeye ulaştıran Yoga sporunda, çok faydalı bir Asana (Yoga duruşu) tekniği daha yeryüzünde ilk kez uygulandı. Teknik, Uluslararası Yoga Federasyonu (UYF) Başkanı - Büyük Üstad Akif Manaf tarafından Yoga sever

9 Ekim 2017 Saat: 09:57
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 152 kez okunmuştur

YERYÜZÜNDE İLK KEZ UYGULANAN ASANA TEKNİĞİ
YERYÜZÜNDE İLK KEZ UYGULANAN ASANA TEKNİĞİ

Omurga rahatsızlıkları, özellikle boyun ve sırt sertleşmeleri için çok yararlı bu Asana tekniğinin isminin “Urdhva Dvipada Dvihasta Cyestikasana” olduğu belirtildi. Duruşun düzenli uygulanmasının, fiziksel ve zihinsel farkındalığı artırdığı da açıklandı.

Asana Tekniklerinin Omurgaya Faydaları Nelerdir?

“Asana” Sanskrit dilinde duruş veya pozisyon anlamına gelir. Asanalar bedeni dengelemek ve güçlendirmek için uygulanan Yoga duruşlarıdır. Bu duruşların en önemli etkilerinden biri, omurgayı esnek tutmalarıdır. Yoga yöntembilimine gore; omurga ne kadar esnekse insan o kadar gençtir. Omurga esnek kaldığı sürece vücut sağlıklı ve aktif kalmaktadır. Asanalar tüm beden için yararlıdır ve en değerli yanları da omurgayı çalıştırarak esnek tutmalarıdır.

Omurga doğru bir şekilde çalıştırılmadığı takdirde omurları koruyan diskler zamanla çökmekte ve omurganın ağırlığı kendi üzerine binmektedir; bu yüzden birçok sinir ezilmekte ve bedende alışılmadık ağrılar ortaya çıkmaktadır. Bunun dışında sürekli oturarak çalışmak ve hareketsizlik, omurgada ve eklemlerinde kasılmalara neden olur. Bu kasılmalardan baş ağrıları ortaya çıkmaktadır. Duruşların düzenli uygulanması ise bütün bu sorunları önlemekte ve gidermektedir.

Açıklamalar, Büyük Üstad Akif Manaf’ın “Yoga - Asana Vücut Çalıştırma Sanatı” kitabından alınmıştır. Asana teknikleriyle ilgili daha detaylı bilgileri bu kitaptan edinebilirsiniz.

ULUSLARARASI YOGA FEDERASYONU (UYF)

YOGA ACADEMY HALKLA İLİŞKİLER

0532 284 17 90 - 0212 243 96 42

www.uluslararasiyogafederasyonu.com

www.yogaacademy.com.tr

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Manşet 61 Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız